این مزایا در شورای عالی انفلاب فرهنگی مصوبه شماره 757 در جلسه تاریخ 18 آذرماه ۱۳۹۳ به تصویب رسیده و برای اجرا به بنیاد ملی نخبگان، دانشگاه آزاد اسلامی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابلاغ شده است.

در این ابلاغیه آمده است؛ دارندگان گواهینامه‌های تخصصی درجه یک و دو حفظ، قرائت و آموزش قرآن کریم، موضوع مصوبه جلسه 573 مورخ 8/9/1384 شورای عالی انقلاب فرهنگی و مصوبه جلسه 9 مورخ 7/12/1389 شورای تخصصی توسعه فرهنگ قرآنی، از مزایا و تسهیلات زیر برخوردار می‌شوند:

الف) دارندگان گواهینامه‌های مذکور در فهرست افتخارات (فعالیت‌های نخبگانی) بنیاد ملی نخبگان قرار می‌گیرند.

ب) دارندگان گواهینامه‌های مذکور چنانچه دانش آموخته یکی از رشته‌های قرآنی مجموعه الهیات و معارف اسلامی در یکی از مقاطع دانشگاهی باشند، می‌توانند بدون شرکت در آزمون و با اخذ پذیرش دانشگاه محل تقاضای خود در یک مقطع بالاتر در همان رشته ادامه تحصیل دهند.

ج) دانش آموختگان دانشگاهی سایر رشته‌ها که موفق به اخذ گواهینامه‌های مذکور شده‌اند، در صورت کسب حداقل هشتاد درصد امتیاز نهایی آخرین نفر پذیرفته شده، در رشته مورد تقاضا پذیرفته خواهند شد.

لازم به ذکر است، این تنها بخشی از مزایای دریافت گواهینامه‌های طرح ارزیابی است و اعزام‌های تبلیغی به خارج از کشور و حضور در برنامه‌های قرآنی رسانه ملی و حضور مستقیم در مسابقات کشوری قرآن کریم از دیگر مزایای این طرح است.